Licensed to Princemont Swim League - 1
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 7/10/2018 09:22 PM
                               WA@AST - 7/7/2018                               
                                    WA@AST                                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 18 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  League Rec: ! 1:49.97   7/23/2016 Theresa Banks, TB                          
                         R. Martin, S. Smith, S. Barbour, K. Young         
    AST Team: T 2:07.47   7/22/2017 Accokeek Swim Team                         
                         M Dixon, W McNick, J Thompson, J Simon            
    AST Pool: P 2:04.95    7/2/2016 Severn Crossing                            
                         K Edwards, A Skinner, B Skinner, C Edwards        
     WA Team: * 2:02.19   7/20/2013 West Arundel Swim Team                     
                         J Harkcom, J Venit, R Webb, P Moyer               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Accokeek Swim Team  'A'                           2:12.92    2:13.37    7  
     1) Micknick, William 16            2) Addison, Joshua 17             
     3) Thompson, Jermaine 17           4) Simon, Jared 16                
  2 West Arundel Swim Team  'A'                       2:19.50    2:15.93    5  
     1) Pacheco, Joseph 16              2) Ramirez, Alex 16               
     3) Venit, Michael 13               4) Jensen, Chris 15               
  3 Accokeek Swim Team  'B'                                NT    2:29.03    4  
     1) Pinkard, Charles 18             2) Spruill, Miguel 16             
     3) Corica, Nico 15                 4) Amelechkin, Brady 15           
  4 West Arundel Swim Team  'B'                            NT    2:30.25    3  
     1) Nagle, Kyle 16                  2) Nessler, Douglas 18            
     3) Girlie, Dimitri 17              4) Ferrer, Tyler 16               
  5 Accokeek Swim Team  'C'                                NT   x2:59.03  
     1) Aills, Jake 15                  2) Micknick, Mikey 13             
     3) Spruill, William 13             4) Mercado, Lorenzo 13            
 -- West Arundel Swim Team  'C'                            NT         DQ  
     1) Teagle, Myles 11                2) Wise, Michael 12               
     3) Wood, Kyle 13                   4) Bard, JT 14                    
 
Event 2  Girls 18 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  League Rec: ! 2:08.20   7/22/2017 Takoma Park, TP                            
                         K. Greene, S. Ball, S. Fobbs, J. Barry            
    AST Team: T 2:38.78   7/22/2017 Accokeek Swim Team                         
                         B Evans, J Anderson, F Morant, E Hollyfield       
    AST Pool: P 2:49.10    7/2/2016 Accokeek Swim Team                         
                         B Evans, K. Amelechkin, F Morant, E Hollyfield    
     WA Team: * 2:17.77    7/8/2012 West Arundel Swim Team                     
                         K Venit, A Sturgis, C Pierce, A Moyer             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Arundel Swim Team  'A'                       2:47.65    2:42.65P   7  
     1) Pacheco, Maylyn 15              2) Smith, Pari 14                 
     3) Clark, Olivia 15                4) Wood, Kristen 15               
  2 Accokeek Swim Team  'A'                           2:37.08    2:48.85P   5  
     1) Nueslein, Rachel 18             2) Anderson, Jada 15              
     3) Morant, Freedom 16              4) Lewandowski, Gwyneth 15        
  3 West Arundel Swim Team  'B'                            NT    2:53.03    4  
     1) Reitzel, Georgia 18             2) McMahon, Becca 18              
     3) Poston, Madeline 15             4) Schneck, Jessica 18            
  4 Accokeek Swim Team  'B'                                NT    3:06.31    3  
     1) Murray, Bailey 15               2) Leblanc, Ava 14                
     3) Civil, Maya 13                  4) Sullivan, Gabby 17             
  5 West Arundel Swim Team  'C'                            NT   x3:42.89  
     1) Jimenez, Diana 14               2) Franklin, Olivia 15            
     3) Earley, Sara 15                 4) Carter, Megan 17               
 
Event 3  Boys 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 15.04   7/28/2012 Ryan Mathis, KSC_A                           
    AST Team: T 17.12        1980 Jon Gillespie, AST                           
    AST Pool: P 18.37        1990 Andy Curtis, AST                             
     WA Team: * 16.05    8/1/2015 Michael Venit, WA_D                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Akonnor, Mathew           10 WA                     21.28      21.31    5  
  2 Thompson, Elijah           9 AST                    21.13      21.93    3  
  3 Stello, Hunter            10 WA                     21.53      22.94    2  
  4 Liddy, Max                10 AST                    28.19      25.13    1  
  5 Liddy, William            10 AST                    25.31     x28.97  
  6 Garcia, Luke              10 AST                       NT     x29.50  
  7 Amelechkin, Aydan          9 AST                    29.22     x29.76  
 -- Samayoa, Gabriel          10 WA                     41.20         DQ  
 
Event 4  Girls 10 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 15.40   7/21/2012 G. Standfield                                
    AST Team: T 16.23        2001 Summer Strass, AST                           
    AST Pool: P 17.13        1991 Sommer Glenn, OH                             
     WA Team: * 17.86    7/7/2013 Olivia Clark, WA_C                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Netherton, Ruby            8 WA                     23.19      23.87    5  
  2 Ramakdawala, Zainab        9 AST                    30.91      31.78    3  
  3 Skelly, Alyssa             8 WA                     36.14      38.44    2  
 -- Wassberg, Sabrina          9 WA                        NT         DQ  
 -- Gruwell, Ashley            9 AST                    29.25         DQ  
 -- Brown, Asha                9 AST                    32.75         DQ  
 
Event 5  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 29.88   7/23/2016 Joseph Hayburn, WPT                          
    AST Team: T 33.60        1977 Skip Blair, AST                              
    AST Pool: P 35.31        1983 Danny Powers, GP                             
     WA Team: * 33.09   7/22/2017 Michael Venit, WA_D                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Garrett         12 AST                       NT      39.59    5  
  2 McMahon, Noah             11 WA                     41.41      40.78    3  
  3 Akonnor, Mekhi            12 WA                     43.56      45.19    2  
  4 Schwalm, Justin           12 AST                    46.93      51.42    1  
  5 Wise, Michael             12 WA                        NT     x59.06  
  6 Ho, Minhdang              11 WA                        NT   x1:05.75  
  7 Samayoa, David            12 WA                        NT   x1:24.28  
 -- Samayoa, Diego            11 WA                   1:25.63         DQ  
 
Event 6  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 30.72   7/26/2014 Gabrielle Standfield, TB_A                   
    AST Team: T 36.28        1998 Meghan Weaver, AST                           
    AST Pool: P 33.20        1991 Lauren Briscoe, FP                           
     WA Team: * 36.37   6/17/2006 Andria Moyer at WA@PR, WA_C                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiers, Jordan             11 WA                     41.31      44.16    5  
  2 Leblanc, Farah            12 AST                    48.13      48.53    3  
  3 Smith, Presslea           11 WA                        NT      52.40    2  
  4 Downey, Jenna             11 AST                    58.60      58.22    1  
 -- Salazar-Walker, Celia     12 AST                    56.69         DQ  
 -- Harris, Faith             11 AST                  1:13.78         DQ  
 -- Gruwell, Haley            12 AST                       NT         DQ  
 
Event 7  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 27.27   7/18/2016 Ryan Mathis, KSC                             
    AST Team: T 28.50        1979 Skip Blair, AST                              
    AST Pool: P 30.50   6/21/2014 Nathan Donoghue, NCR                         
     WA Team: * 30.35   7/10/2011 Ryan Webb, WA_C                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venit, Michael            13 WA                     32.13      33.44    5  
  2 Corica, Giorgio           13 AST                    39.24      39.75    3  
  3 Carter, Seth              13 WA                     45.17      42.04    2  
  4 Sullivan, Bryce           14 AST                    41.21      46.65    1  
  5 Spruill, William          13 AST                    46.41     x46.68  
  6 Wood, Kyle                13 WA                     55.79     x56.43  
  7 Ngo, Vincent              13 WA                     56.44     x58.25  
  8 Minor, Sam                13 WA                     55.42     x58.53  
 -- Bard, JT                  14 WA                     53.44         DQ  
 
Event 8  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 29.63   7/27/2013 Morgan Hill, SBP_B                           
    AST Team: T 33.51        2003 Kelsey Shields, AST                          
    AST Pool: P 33.51        2006 Jeni Gallagher, BNS                          
     WA Team: * 32.37   7/11/2010 Kellianne Venit Laurel Inv, WA_B             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelechkin, Kyla          13 AST                    37.76      37.65    5  
  2 Roundtree, Michala        13 WA                     39.58      39.75    3  
  3 Brown, Aziza              13 AST                    46.44      47.41    2  
  4 Ferrer, Samantha          14 WA                     46.75      47.69    1  
  5 Jimenez, Diana            14 WA                     47.97     x52.57  
  6 Gerstman, Ella            14 AST                    56.34   x1:00.96  
 
Event 9  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 25.88   7/22/2017 Sterling Smith, TB                           
    AST Team: T 28.08        1980 Skip Blair, AST                              
    AST Pool: P 28.00        1983 David Penn, TH                               
     WA Team: * 28.21   7/12/2015 Ryan Webb, WA_D                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Jermaine        17 AST                    28.64      29.63    5  
  2 Lancaster, Justin         18 WA                     30.58      30.43    3  
  3 Jensen, Chris             15 WA                     34.85      31.87    2  
  4 Simon, Jared              16 AST                    32.81      33.43    1  
  5 Girlie, Dimitri           17 WA                     32.16     x33.69  
  6 Spruill, Miguel           16 AST                    34.20     x34.28  
  7 Addison, Joshua           17 AST                    34.35     x34.84  
  8 Nessler, Douglas          18 WA                     34.55     x35.27  
  9 Pinkard, Charles          18 AST                    35.09     x35.75  
 10 Amelechkin, Brady         15 AST                    36.64     x36.19  
 11 Corica, Nico              15 AST                    36.03     x37.01  
 12 Nagle, Kyle               16 WA                     36.72     x37.63  
 
Event 10  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  League Rec: ! 29.28   7/25/2015 Morgan Hill, SBP                             
    AST Team: T 30.00        1976 Terry Gallagher, AST                         
    AST Pool: P 32.59        1985 Jennifer Manly, BAF                          
     WA Team: * 33.08   7/10/2011 Andria Moyer, WA_C                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morant, Freedom           16 AST                    35.32      36.38    5  
  2 Wood, Kristen             15 WA                     40.74      42.37    2.5
  2 Nueslein, Rachel          18 AST                    40.37     J42.38    2.5
  4 Schneck, Jessica          18 WA                     43.36      44.82    1  
  5 Pace, Joy                 17 WA                     41.88     x45.53  
  6 McMahon, Becca            18 WA                     41.85     x45.63  
  7 Sullivan, Gabby           17 AST                       NT     x47.45  
  8 Murray, Bailey            15 AST                    46.47     x52.60  
  9 Lewandowski, Gwyneth      15 AST                       NT     x52.93  
 10 Anderson, Jada            15 AST                       NT   x1:04.55  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 15.50             Mike Clairmont/Anthony Nguyen                
    AST Team: T 17.00        1978 Jon Gillespie, AST                           
    AST Pool: P 17.45        1992 Stephen Davis, OH                            
     WA Team: * 16.87   7/27/2013 Michael Venit, WA_C                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abalama, Antonio           8 WA                     20.19      21.38    5  
  2 Naar, Axel                 8 AST                    22.55      22.13    3  
  3 Ho, Minhan                 8 WA                        NT      23.69    2  
  4 Marlow, Ricky              8 AST                    27.47      28.12    1  
  5 Samayoa, Daniel            5 WA                     55.29     x50.69  
  6 Musgrove, Caleb            6 AST                    53.57     x51.12  
  7 Ampofo, Josiah             8 WA                        NT     x52.01  
  8 Krempel, Caiden            8 WA                     50.92     x54.64  
  9 Krempel, Colton            6 WA                        NT     x57.50  
 10 Ampofo, Jeremy             7 WA                        NT   x1:03.34  
 -- Skelly, Brendan            5 WA                     32.36         DQ  
 -- Pierce, Ryan               5 WA                   1:17.77         DQ  
 
Event 12  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 16.00        1978 Danielle Mackey                              
    AST Team: T 17.89        1994 Meghan Weaver, AST                           
    AST Pool: P 17.25        1989 Danielle Briscoe, FP                         
     WA Team: * 18.95   7/31/2004 Kellianne Venit Allstars, WA_D               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coble, Lily                8 WA                     20.57      20.75    5  
  2 Netherton, Ruby            8 WA                     18.86      20.91    3  
  3 Musgrove, Mischa           8 AST                    28.59      26.92    2  
  4 Akonner, Morgan            5 WA                     29.46     x30.44  
  5 Morales, Jaelyn            7 WA                     40.35     x38.69  
  6 Roundtree, Jaya            5 WA                     34.64     x41.62  
  7 Coleman, Haley             7 WA                   1:19.38     x51.38  
 -- Marquez, Bella             6 WA                   1:10.03         DQ  
 -- Francis, Molly             6 WA                     36.03         DQ  
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 30.38        2005 Matthew Gibson                               
    AST Team: T 32.83        1980 Jon Gillespie, AST                           
    AST Pool: P 35.18        2002 Chris Cranford, SX                           
     WA Team: * 34.13   7/13/2014 Michael Venit, WA_C                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Elijah           9 AST                    38.37      38.40    5  
  2 Akonnor, Mathew           10 WA                     40.47      38.84    3  
  3 Liddy, Max                10 AST                    41.59      44.03    2  
  4 Stello, Harry             10 WA                     47.41      45.81    1  
  5 Liddy, William            10 AST                    45.69     x47.02  
  6 Amelechkin, Aydan          9 AST                    46.84     x47.63  
  7 Garcia, Luke              10 AST                    48.13     x48.22  
  8 Samayoa, Gabriel          10 WA                     57.25     x51.09  
  9 Harris, Joshua             9 AST                    54.31     x53.25  
 10 Torres, Bruce             10 AST                  1:15.44     x58.96  
 11 Schwalm, Charlie          10 AST                  1:06.75   x1:15.28  
 12 Salazar-Walker, Gustavo    9 AST                  1:23.71   x1:16.53  
 13 Torres, Bradley            9 AST                  1:24.90   x1:18.56  
 14 Deinlein, Dominick        10 WA                   1:15.59   x1:18.72  
 15 Teagle, Bryce              9 WA                        NT   x1:34.28  
 16 Vincent, Josh              9 AST                  1:48.06   x1:52.22  
 
Event 14  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 30.53        1980 Danielle Mackey                              
    AST Team: T 35.73        1996 Meghan Weaver, AST                           
    AST Pool: P 35.40        1986 Jill Hemler, SVA                             
     WA Team: * 35.45    7/9/2006 Kellianne Venit Laurel Inv, WA_C             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Netherton, Scarlett        7 WA                     46.42      49.82    5  
  2 Gruwell, Ashley            9 AST                    51.08      56.06    3  
  3 Daniels, Lauren            9 AST                  1:01.05      57.18    2  
  4 Mensah, Destiny            9 WA                   1:01.95      59.56    1  
  5 Brown, Asha                9 AST                    53.63   x1:00.34  
  6 Kidwell, Caitlin           7 WA                        NT   x1:06.16  
  7 Wassberg, Sabrina          9 WA                   1:13.08   x1:30.76  
  8 Rinehart, Cassidy          9 WA                   1:32.49   x1:37.41  
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 27.22   7/23/2016 Joseph Hayburn, WPT                          
    AST Team: T 30.80        1977 Skip Blair, AST                              
    AST Pool: P 29.78   6/23/2012 Nathan Donoghue, NCR                         
     WA Team: * 30.21   7/11/2010 Peter Moyer Laurel Inv, WA_B                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ngo, Nathan               11 WA                     34.19      34.40    5  
  2 Akonnor, Mekhi            12 WA                     38.51      39.03    3  
  3 Schwalm, Justin           12 AST                    40.73      39.83    2  
  4 Gilson, Jacob             12 AST                    42.85      40.72    1  
  5 Lewandowski, Aaron        12 AST                    45.09     x45.15  
  6 Teagle, Myles             11 WA                     45.33     x46.21  
  7 Abellera, Paco            11 AST                    48.12     x48.31  
  8 Samayoa, Diego            11 WA                   1:03.16   x1:01.53  
  9 Samayoa, David            12 WA                   1:04.66   x1:03.12  
 
Event 16  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 28.40   7/12/2014 Keyla Brown, AR                              
    AST Team: T 31.43        2002 Kelsey Shields, AST                          
    AST Pool: P 31.53        2002 Kelsey Shields, AST                          
     WA Team: * 30.49   7/26/2008 Kellianne Venit Allstars, WA_C               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiers, Jordan             11 WA                     35.22      37.25    5  
  2 Leblanc, Giselle          12 AST                    41.81      40.34    3  
  3 Abalama, Viviana          11 WA                     44.13      41.65    2  
  4 Salazar-Walker, Celia     12 AST                    42.93      41.75    1  
  5 Leblanc, Farah            12 AST                    42.78     x42.02  
  6 Evans, Isabella           12 AST                    48.62     x45.87  
  7 Wilson, Felisha           12 AST                    50.69     x46.82  
  8 Garcia, Esther            12 AST                    41.28     x47.40  
  9 Daniels, Sarah            12 AST                    46.56     x47.44  
 10 Gruwell, Haley            12 AST                    49.76     x52.56  
 11 Harris, Faith             11 AST                    55.83   x1:00.03  
 12 Scott, Anjae              12 AST                  1:04.25   x1:00.37  
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 25.76        1984 Mark Henderson                               
    AST Team: T 26.30        1979 Skip Blair, AST                              
    AST Pool: P 26.84        1985 Chris Ritter, MSR                            
     WA Team: * 27.68   6/23/2012 Peter Moyer, WA_C                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendrick, William         14 WA                     26.74      27.75    5  
  2 Carter, Seth              13 WA                     34.87      33.12    3  
  3 Sullivan, Bryce           14 AST                    34.88      34.81    2  
  4 Corica, Giorgio           13 AST                    37.24      35.21    1  
  5 Cintron, Michael          13 WA                     37.28     x36.58  
  6 Mercado, Lorenzo          13 AST                    38.19     x37.28  
  7 Micknick, Mikey           13 AST                    36.96     x37.78  
  8 Spruill, William          13 AST                    38.07     x37.98  
  9 Wood, Kyle                13 WA                     39.06     x39.89  
 10 Minor, Sam                13 WA                     41.56     x41.15  
 11 Bard, JT                  14 WA                     46.10     x45.95  
 
Event 18  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 27.54   6/29/2013 Morgan Hill, SBP                             
    AST Team: T 29.40        1976 Tracy Leman, AST                             
    AST Pool: P 29.97        2003 Cortney Barry, PGS                           
     WA Team: * 29.31   7/11/2010 Kellianne Venit Laurel Inv, WA_B             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelechkin, Kyla          13 AST                    33.15      33.56    5  
  2 Civil, Maya               13 AST                    36.60      36.69    3  
  3 Roundtree, Michala        13 WA                     36.00      37.17    2  
  4 Schneck, Jenna            14 WA                     38.74      38.87    1  
  5 Gerstman, Ella            14 AST                    37.81     x39.25  
  6 Smith, Pari               14 WA                     40.16     x40.02  
  7 Brown, Aziza              13 AST                    39.25     x40.13  
  8 Leblanc, Ava              14 AST                    41.59     x41.12  
  9 Jimenez, Diana            14 WA                     40.55     x45.43  
 10 Gerstman, Sophia          13 AST                    45.52     x46.87  
 11 Lansana, Janeba           13 WA                     50.50     x49.15  
 
Event 19  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: ! 52.77        1987 Mark Henderson                               
    AST Team: T 56.50        1981 Skip Blair, AST                              
    AST Pool: P 56.84   6/23/2012 Trevor Irish, NCR                            
     WA Team: * 55.02    7/9/2017 Jay Venit, WA_D                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lancaster, Justin         18 WA                   1:00.30    1:03.51    5  
  2 Jensen, Chris             15 WA                   1:05.15    1:04.09    3  
  3 Amelechkin, Brady         15 AST                  1:11.03    1:12.12    2  
  4 Nessler, Douglas          18 WA                   1:09.07   x1:12.57  
  5 Girlie, Dimitri           17 WA                   1:08.89   x1:12.65  
  6 Ramirez, Alex             16 WA                   1:17.27   x1:13.44  
  7 Spruill, Miguel           16 AST                       NT    1:18.03    1  
  8 Anderson, Jayquan         18 AST                  1:16.85   x1:18.26  
  9 Aills, Jake               15 AST                  1:17.49   x1:22.71  
 10 Corica, Nico              15 AST                  1:20.25   x1:23.16  
 11 Scott, Casey              15 AST                  1:39.26   x1:33.53  
 
Event 20  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  League Rec: !   58.25   7/15/2017 Morgan Hill, SBP                           
    AST Team: T 1:02.96        1976 Terry Gallagher, AST                       
    AST Pool: P 1:03.91        1991 Jenny Drake, GM                            
     WA Team: * 1:03.47    7/8/2012 Kellianne Venit, WA_C                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Olivia             15 WA                   1:15.17    1:14.69    5  
  2 Johnson, Brittany         18 WA                   1:20.96    1:24.44    3  
  3 Schneck, Jessica          18 WA                   1:22.61   x1:25.03  
  4 Wood, Kristen             15 WA                   1:21.21   x1:26.77  
  5 Poston, Madeline          15 WA                   1:29.93   x1:33.65  
  6 Lewandowski, Gwyneth      15 AST                       NT    1:36.78    2  
  7 Sullivan, Gabby           17 AST                  1:34.84    1:37.37    1  
  8 Franklin, Olivia          15 WA                   1:41.70   x1:42.59  
  9 Gilson, Hailey            15 AST                  1:42.97   x1:43.43  
 10 Earley, Sara              15 WA                   1:38.55   x1:49.03  
 11 Anderson, Jada            15 AST                  1:41.13   x2:01.93  
 
Event 21  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 20.53        1979 Jim Mackey                                   
    AST Team: T 24.30        1974 Jerry Vanderslice, AST                       
    AST Pool: P 22.11        1992 Steven Davis, OH                             
     WA Team: * 22.51   7/27/2013 Michael Venit, WA_C                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ho, Minhan                 8 WA                        NT      33.09    5  
  2 Abalama, Antonio           8 WA                     33.46      36.16    3  
 -- Skelly, Brendan            5 WA                     44.27         DQ  
 -- Samayoa, Daniel            5 WA                        NT         DQ  
 -- Naar, Axel                 8 AST                       NT         DQ  
 -- Marlow, Ricky              8 AST                       NT         DQ  
 -- Ampofo, Josiah             8 WA                        NT         DQ  
 
Event 22  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 21.20        1976 Joanne Duymovic                              
    AST Team: T 23.58        1999 Summer Strass, AST                           
    AST Pool: P 22.49        1989 Danielle Briscoe, FP                         
     WA Team: * 25.23   7/22/2006 Colette Pierce Divisionals, WA_C             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skelly, Alyssa             8 WA                     29.72      31.65    5  
  2 Coble, Lily                8 WA                     31.37      31.69    3  
  3 Musgrove, Mischa           8 AST                    40.75      41.61    2  
 -- Francis, Molly             6 WA                        NT         DQ  
 -- Akonner, Morgan            5 WA                     43.31         DQ  
 -- Roundtree, Jaya            5 WA                        NT         DQ  
 
Event 23  Boys 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 18.04        2005 James Michael                                
    AST Team: T 19.58        1980 Chris Butler, AST                            
    AST Pool: P 21.37        1985 Louis Edwards, OH                            
     WA Team: * 19.18    8/1/2009 Jay Venit Allstars, WA_C                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stello, Hunter            10 WA                     25.23      25.91    5  
  2 Liddy, Max                10 AST                    24.71      26.52    3  
  3 Schwalm, Charlie          10 AST                    30.34      31.59    2  
  4 Stello, Harry             10 WA                     40.93      38.60    1  
  5 Harris, Joshua             9 AST                    38.21     x39.85  
  6 Deinlein, Dominick        10 WA                     48.86   x1:06.21  
 -- Salazar-Walker, Gustavo    9 AST                       NT         DQ  
 -- Amelechkin, Aydan          9 AST                    32.06         DQ  
 -- Vincent, Josh              9 AST                       NT         DQ  
 
Event 24  Girls 9-10 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 17.99        1989 Lauren Briscoe                               
    AST Team: T 19.79        2001 Summer Strass, AST                           
    AST Pool: P 20.43        1994 Stella Borchelt, AST                         
     WA Team: * 20.90    7/7/2013 Olivia Clark, WA_C                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gruwell, Ashley            9 AST                    29.95      30.52    5  
  2 Netherton, Scarlett        7 WA                     31.05      32.14    3  
  3 Mensah, Destiny            9 WA                        NT      34.15    2  
  4 Ramakdawala, Zainab        9 AST                    38.26      43.90    1  
 -- Rinehart, Cassidy          9 WA                        NT         DQ  
 -- Kidwell, Caitlin           7 WA                   1:12.64         DQ  
 -- Brown, Asha                9 AST                    36.63         DQ  
 -- Daniels, Lauren            9 AST                       NT         DQ  
 
Event 25  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 35.24        1990 Aruna Inversin                               
    AST Team: T 40.19        1982 Chris Butler, AST                            
    AST Pool: P 38.85        1988 Brian Sedar, Belts                           
     WA Team: * 39.50   7/10/2011 Jay Venit, WA_C                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ngo, Nathan               11 WA                     44.68      43.13    5  
  2 Wise, Michael             12 WA                     52.07      53.68    3  
  3 Lewandowski, Aaron        12 AST                  1:03.84    1:05.94    2  
  4 Abellera, Paco            11 AST                  1:11.07    1:21.04    1  
 -- Samayoa, Diego            11 WA                   1:44.65         DQ  
 -- Ho, Minhdang              11 WA                        NT         DQ  
 -- Sullivan, Garrett         12 AST                       NT         DQ  
 -- Gilson, Jacob             12 AST                       NT         DQ  
 
Event 26  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 36.67        1991 Lauren Briscoe                               
    AST Team: T 40.30        1990 Kate Meushaw, AST                            
    AST Pool: P 37.20        1991 Lauren Briscoe, FP                           
     WA Team: * 39.04   7/10/2011 Colette Pierce, WA_C                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leblanc, Giselle          12 AST                    46.91      49.24    5  
  2 Gruwell, Haley            12 AST                    58.03      59.90    3  
 -- Daniels, Sarah            12 AST                       NT         DQ  
 -- Smith, Presslea           11 WA                     50.66         DQ  
 -- Downey, Jenna             11 AST                       NT         DQ  
 
Event 27  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 31.90   7/23/2016 Ryan Mathis, KSC                             
    AST Team: T 36.45        1980 Jerry Vanderslice, AST                       
    AST Pool: P 35.81        1991 Arona Inversin, GM                           
     WA Team: * 34.28   7/20/2013 Jay Venit, WA_C                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venit, Michael            13 WA                     38.23      39.00    5  
  2 Micknick, Mikey           13 AST                    46.53      46.94    3  
  3 Cintron, Michael          13 WA                     51.78      52.40    2  
  4 Wood, Kyle                13 WA                     59.19   x1:02.58  
 -- Ngo, Vincent              13 WA                   1:03.14         DQ  
 -- Mercado, Lorenzo          13 AST                    58.65         DQ  
 
Event 28  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 34.48        1988 Ruth Kominski                                
    AST Team: T 38.59        1992 Kate Meushaw, AST                            
    AST Pool: P 38.59        1992 Kate Meushaw, AST                            
     WA Team: * 39.78   6/27/2009 Kellianne Venit, WA_C                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Pari               14 WA                     44.74      47.19    5  
  2 Roundtree, Michala        13 WA                     47.63      48.22    3  
  3 Civil, Maya               13 AST                    49.69      50.85    2  
  4 Gerstman, Sophia          13 AST                    52.18      52.90    1  
  5 Gerstman, Ella            14 AST                    56.13     x53.94  
  6 Schneck, Jenna            14 WA                     54.05     x59.40  
  7 Leblanc, Ava              14 AST                    55.50   x1:00.69  
  8 Deinlein, Isabelle        13 WA                   1:01.15   x1:04.00  
 -- Lansana, Janeba           13 WA                        NT         DQ  
 
Event 29  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 28.64   7/22/2017 Sterling Smith, TB                           
    AST Team: T 34.79        2000 Simon Borchelt, AST                          
    AST Pool: P 33.62    7/2/2016 Andrew Skinner, SX                           
     WA Team: * 30.80    7/9/2017 Jay Venit, WA_D                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Micknick, William         16 AST                    39.00      38.57    5  
  2 Addison, Joshua           17 AST                    37.59      39.12    3  
  3 Ramirez, Alex             16 WA                     39.08      39.94    2  
  4 Anderson, Jayquan         18 AST                    40.12     x40.71  
  5 Pacheco, Joseph           16 WA                     41.91      41.46    1  
  6 Spruill, Miguel           16 AST                    41.12     x41.76  
  7 Nessler, Douglas          18 WA                     42.56     x44.07  
  8 Pinkard, Charles          18 AST                    43.57     x44.56  
  9 Nagle, Kyle               16 WA                     43.50     x44.93  
 10 Aills, Jake               15 AST                    48.10     x51.44  
 
Event 30  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  League Rec: ! 34.63        2009 Steph Goldbeck                               
    AST Team: T 38.72        2002 Stella Borchelt, AST                         
    AST Pool: P 39.06        2002 Stella Borchelt, AST                         
     WA Team: * 37.01   7/10/2011 Kellianne Venit, WA_C                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Olivia             15 WA                     42.67      43.54    5  
  2 McMahon, Becca            18 WA                     45.39      48.20    3  
  3 Poston, Madeline          15 WA                     49.38     x50.34  
  4 Schneck, Jessica          18 WA                     51.38     x51.17  
  5 Anderson, Jada            15 AST                    49.71      52.10    2  
  6 Pace, Joy                 17 WA                     51.57     x54.78  
  7 Lewandowski, Gwyneth      15 AST                       NT      56.71    1  
  8 Franklin, Olivia          15 WA                     56.01     x57.58  
  9 Gilson, Hailey            15 AST                  1:02.31   x1:01.25  
 10 Earley, Sara              15 WA                   1:01.34   x1:03.09  
 11 Sullivan, Gabby           17 AST                  1:01.56   x1:05.90  
 
Event 31  Boys 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 16.44   7/28/2012 Anthony Nguyen, WOW_B                        
    AST Team: T 18.60        1980 Chris Butler, AST                            
    AST Pool: P 19.00        1985 David Chappelear, MSR                        
     WA Team: * 17.99    8/1/2015 Michael Venit, WA_D                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Elijah           9 AST                    22.18      22.59    5  
  2 Stello, Hunter            10 WA                     22.62      23.44    3  
  3 Akonnor, Mathew           10 WA                     23.19      23.65    2  
  4 Garcia, Luke              10 AST                    23.85      23.90    1  
  5 Liddy, William            10 AST                    26.10     x27.34  
  6 Samayoa, Gabriel          10 WA                     38.15     x27.94  
  7 Stello, Harry             10 WA                     27.96     x28.65  
  8 Torres, Bruce             10 AST                    33.86     x34.25  
  9 Harris, Joshua             9 AST                    32.55     x34.33  
 10 Schwalm, Charlie          10 AST                    38.41     x40.75  
 11 Torres, Bradley            9 AST                    52.00     x44.26  
 12 Deinlein, Dominick        10 WA                     50.75     x52.14  
 13 Vincent, Josh              9 AST                  1:11.21   x1:15.31  
 -- Salazar-Walker, Gustavo    9 AST                    39.66         DQ  
 
Event 32  Girls 9-10 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 16.55        2010 Sydney Mathis                                
    AST Team: T 19.21        1994 Stella Borchelt, AST                         
    AST Pool: P 18.19        1995 Kathryn Gold, NCR                            
     WA Team: * 20.01   7/22/2006 Kellianne Venit Divisionals, WA_C            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Netherton, Scarlett        7 WA                     26.46      26.84    5  
  2 Ramakdawala, Zainab        9 AST                    28.90      30.72    3  
  3 Wassberg, Sabrina          9 WA                     42.67      33.03    2  
  4 Daniels, Lauren            9 AST                    36.26      34.75    1  
  5 Mensah, Destiny            9 WA                        NT     x37.78  
  6 Kidwell, Caitlin           7 WA                     38.99     x45.53  
  7 Rinehart, Cassidy          9 WA                     52.51     x56.07  
 
Event 33  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 30.16   7/23/2016 Joseph Hayburn, WPT                          
    AST Team: T 35.94        1994 Simon Borchelt, AST                          
    AST Pool: P 36.13        1983 Danny Powers, GP                             
     WA Team: * 36.67   6/18/2016 William Kendrick, WA_C                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMahon, Noah             11 WA                     45.31      48.34    5  
  2 Gilson, Jacob             12 AST                    59.66      54.16    3  
  3 Akonnor, Mekhi            12 WA                     55.91      57.88    2  
  4 Teagle, Myles             11 WA                   1:10.06   x1:07.12  
  5 Lewandowski, Aaron        12 AST                  1:09.09    1:09.62    1  
  6 Samayoa, David            12 WA                   1:25.57   x1:22.46  
  7 Abellera, Paco            11 AST                  1:27.77   x1:31.31  
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 32.58   7/26/2014 Keyla Brown, AR_A                            
    AST Team: T 35.48        1996 Stella Borchelt, AST                         
    AST Pool: P 37.10        2002 Temara Jordan, TB                            
     WA Team: * 34.57   7/26/2008 Kellianne Venit Allstars, WA_C               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Esther            12 AST                    50.53      49.84    5  
  2 Leblanc, Giselle          12 AST                    52.84      52.43    3  
  3 Downey, Jenna             11 AST                       NT     x54.22  
  4 Daniels, Sarah            12 AST                    57.44     x55.87  
  5 Salazar-Walker, Celia     12 AST                    58.50     x59.69  
  6 Abalama, Viviana          11 WA                     58.19    1:01.29    2  
  7 Evans, Isabella           12 AST                  1:03.04   x1:05.32  
  8 Wilson, Felisha           12 AST                  1:18.77   x1:13.46  
  9 Scott, Anjae              12 AST                  1:25.54   x1:18.91  
 -- Harris, Faith             11 AST                  1:10.94         DQ  
 -- Smith, Presslea           11 WA                        NT         DQ  
 
Event 35  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 27.88   6/24/2017 Joseph Hayburn, WPT                          
    AST Team: T 32.84        1996 Simon Borchelt, AST                          
    AST Pool: P 32.97        1996 Simon Borchelt, AST                          
     WA Team: * 33.90   7/10/2011 Ryan Webb, WA_C                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendrick, William         14 WA                     32.22      33.15*   5  
  2 Carter, Seth              13 WA                     43.66      43.64    3  
  3 Bard, JT                  14 WA                     53.48     x51.82  
  4 Spruill, William          13 AST                    52.66      53.27    2  
  5 Minor, Sam                13 WA                   1:06.08   x1:02.69  
  6 Ngo, Vincent              13 WA                   1:37.44   x1:18.69  
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 30.81   7/30/2011 Bridie Burke, MVP                            
    AST Team: T 34.52        1997 Stella Borchelt, AST                         
    AST Pool: P 34.52        1997 Stella Borchelt, AST                         
     WA Team: * 35.04    8/1/2009 Kellianne Venit Allstars, WA_C               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Aziza              13 AST                    44.29      46.00    5  
  2 Ferrer, Samantha          14 WA                     46.92      47.39    3  
  3 Schneck, Jenna            14 WA                     49.94      50.38    2  
  4 Leblanc, Ava              14 AST                    48.59      51.45    1  
  5 Jimenez, Diana            14 WA                     49.23     x53.32  
  6 Gerstman, Sophia          13 AST                    55.51     x56.03  
  7 Lansana, Janeba           13 WA                   1:00.86   x1:01.82  
  8 Deinlein, Isabelle        13 WA                   1:02.64   x1:02.14  
 
Event 37  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 27.20   7/22/2017 Ryan Mathis, KSC                             
    AST Team: T 29.84    7/2/2016 Micah Dixon, AST_E                           
    AST Pool: P 29.84    7/2/2016 Micah Dixon, AST_E                           
     WA Team: * 30.64   7/10/2016 Jay Venit, WA_C                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lancaster, Justin         18 WA                     32.90      32.56    5  
  2 Micknick, William         16 AST                    33.88      34.87    3  
  3 Pacheco, Joseph           16 WA                     35.08      35.27    2  
  4 Simon, Jared              16 AST                    37.16      37.65    1  
  5 Amelechkin, Brady         15 AST                    40.88     x42.56  
  6 Pinkard, Charles          18 AST                    40.28     x42.71  
  7 Ferrer, Tyler             16 WA                     42.28     x44.75  
  8 Anderson, Jayquan         18 AST                    45.57     x47.00  
  9 Scott, Casey              15 AST                    38.12     x47.95  
 10 Aills, Jake               15 AST                    43.65     x48.71  
 -- Nagle, Kyle               16 WA                     37.38         DQ  
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 30.51   7/26/2014 Geordie Enoch, BSR_D                         
    AST Team: T 34.34        1982 Laura Gillespie, AST                         
    AST Pool: P 34.41        1998 Meredith Stakem, MC                          
     WA Team: * 33.56   7/10/2011 Kellianne Venit, WA_C                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nueslein, Rachel          18 AST                    40.71      41.33    5  
  2 Pacheco, Maylyn           15 WA                     40.81      42.07    3  
  3 Reitzel, Georgia          18 WA                     40.60      42.61    2  
  4 Johnson, Brittany         18 WA                     44.70     x45.93  
  5 McMahon, Becca            18 WA                     43.63     x46.39  
  6 Earley, Sara              15 WA                     50.63     x49.78  
  7 Poston, Madeline          15 WA                     45.50     x49.82  
  8 Pace, Joy                 17 WA                     47.25     x53.45  
  9 Gilson, Hailey            15 AST                       NT    1:01.69    1  
 10 Carter, Megan             17 WA                        NT   x1:12.08  
 -- Murray, Bailey            15 AST                    44.90         DQ  
 
Event 39  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 18.20        2010 Anthony Nguyen                               
    AST Team: T 21.70        1978 Jon Gillespie, AST                           
    AST Pool: P 21.50        1983 Steve Powers, GP                             
     WA Team: * 19.96   7/27/2013 Michael Venit, WA_C                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abalama, Antonio           8 WA                     31.30      28.17    5  
  2 Ho, Minhan                 8 WA                        NT      32.37    3  
  3 Marlow, Ricky              8 AST                    31.87      33.97    2  
  4 Naar, Axel                 8 AST                    35.59      35.62    1  
  5 Skelly, Brendan            5 WA                     42.55     x38.14  
  6 Samayoa, Daniel            5 WA                        NT   x1:03.20  
  7 Krempel, Caiden            8 WA                   1:00.38   x1:04.41  
  8 Pierce, Ryan               5 WA                        NT   x1:13.34  
 -- Musgrove, Caleb            6 AST                  1:10.68         DQ  
 -- Ampofo, Jeremy             7 WA                        NT         DQ  
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  League Rec: ! 19.50             R. Medlin / D. Mackey                        
    AST Team: T 22.50        1992 Stella Borchelt, AST                         
    AST Pool: P 22.50        1992 Stella Borchelt, AST                         
     WA Team: * 24.77    7/7/2007 Sara McMahon, WA_C                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Netherton, Ruby            8 WA                     23.48      25.51    5  
  2 Coble, Lily                8 WA                     28.55      29.16    3  
  3 Skelly, Alyssa             8 WA                     30.62     x32.07  
  4 Roundtree, Jaya            5 WA                     34.35     x32.65  
  5 Musgrove, Mischa           8 AST                    37.38      33.53    2  
  6 Akonner, Morgan            5 WA                     52.38     x38.89  
  7 Francis, Molly             6 WA                     55.91     x49.12  
  8 Morales, Jaelyn            7 WA                   1:08.32   x1:04.58  
 -- Coleman, Haley             7 WA                   1:07.74         DQ  
 -- Marquez, Bella             6 WA                   1:01.06         DQ  
 
Event 41  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
  League Rec: ! 1:09.09        2005 John Kundrat                               
    AST Team: T 1:18.30        1977 Skip Blair, AST                            
    AST Pool: P 1:17.74        1983 Danny Powers, GP                           
     WA Team: * 1:19.15   7/22/2017 Michael Venit, WA_D                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ngo, Nathan               11 WA                   1:31.94    1:27.21    5  
  2 McMahon, Noah             11 WA                   1:40.98    1:43.22    3  
  3 Schwalm, Justin           12 AST                  1:48.56    1:52.21    2  
  4 Ho, Minhdang              11 WA                        NT   x1:58.34  
 -- Teagle, Myles             11 WA                   2:39.35         DQ  
 -- Sullivan, Garrett         12 AST                  1:29.31         DQ  
 -- Wise, Michael             12 WA                   1:57.80         DQ  
 
Event 42  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
  League Rec: ! 1:11.06   7/27/2013 Gabrielle Standfield, TB_A                 
    AST Team: T 1:16.92        1996 Stella Borchelt, AST                       
    AST Pool: P 1:17.80        1991 Lauren Briscoe, FP                         
     WA Team: * 1:19.06   7/26/2008 Kellianne Venit Allstars, WA_C             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hiers, Jordan             11 WA                   1:38.38    1:42.25    5  
  2 Garcia, Esther            12 AST                  2:20.72    2:01.12    3  
  3 Evans, Isabella           12 AST                  2:13.66    2:06.72    2  
 -- Abalama, Viviana          11 WA                   2:17.28         DQ  
 -- Leblanc, Farah            12 AST                  2:09.12         DQ  
 
Event 43  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
  League Rec: ! 1:03.99        1989 Rob Ritter                                 
    AST Team: T 1:06.20        1979 Skip Blair, AST                            
    AST Pool: P 1:11.53        1984 Nick Johnson, NCR                          
     WA Team: * 1:09.59   7/20/2013 Jay Venit, WA_C                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kendrick, William         14 WA                   1:11.34    1:11.83    5  
  2 Venit, Michael            13 WA                   1:12.74    1:17.91    3  
  3 Corica, Giorgio           13 AST                  1:39.32    1:44.28    2  
  4 Sullivan, Bryce           14 AST                  1:47.60    1:47.40    1  
  5 Cintron, Michael          13 WA                   1:47.75   x1:50.21  
  6 Micknick, Mikey           13 AST                  1:49.70   x1:51.42  
 -- Mercado, Lorenzo          13 AST                  2:04.92         DQ  
 
Event 44  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
  League Rec: ! 1:07.34             Pam Franklin/Geordie Enoch                 
    AST Team: T 1:13.50        1978 Kristie Villaescusa, AST                   
    AST Pool: P 1:16.39        1997 Stella Borchelt, AST                       
     WA Team: * 1:12.75   7/11/2010 Kellianne Venit Laurel Inv, WA_B           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelechkin, Kyla          13 AST                  1:28.88    1:30.77    5  
  2 Civil, Maya               13 AST                  1:45.87    1:42.50    3  
  3 Smith, Pari               14 WA                   1:41.07    1:44.93    2  
  4 Ferrer, Samantha          14 WA                   1:47.12    1:51.40    1  
  5 Deinlein, Isabelle        13 WA                   2:02.97   x2:04.19  
 
Event 45  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
  League Rec: !   58.72        2009 Joshua Tomlin                              
    AST Team: T 1:06.57        1981 Skip Blair, AST                            
    AST Pool: P 1:03.12        1987 Sean Casey, TH                             
     WA Team: * 1:02.50    7/9/2017 Jay Venit, WA_D                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Jermaine        17 AST                  1:10.28    1:12.72    5  
  2 Jensen, Chris             15 WA                   1:15.91    1:14.09    3  
  3 Pacheco, Joseph           16 WA                   1:16.40    1:17.15    2  
  4 Micknick, William         16 AST                  1:14.20    1:17.84    1  
  5 Ramirez, Alex             16 WA                   1:22.07   x1:23.48  
  6 Addison, Joshua           17 AST                  1:22.50   x1:25.25  
  7 Simon, Jared              16 AST                  1:25.69   x1:27.19  
 -- Corica, Nico              15 AST                  1:35.47         DQ  
 -- Ferrer, Tyler             16 WA                   1:43.21         DQ  
 
Event 46  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
  League Rec: ! 1:06.03   7/26/2014 Geordie Enoch, BSR_D                       
    AST Team: T 1:13.50        1975 Terry Gallagher, AST                       
    AST Pool: P 1:13.53        1986 Alicia Smith, FW                           
     WA Team: * 1:14.13   6/23/2012 Kellianne Venit, WA_C                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Olivia             15 WA                   1:22.86    1:24.38    5  
  2 Nueslein, Rachel          18 AST                  1:29.88    1:33.26    3  
  3 Morant, Freedom           16 AST                  1:33.19    1:36.25    2  
  4 Pacheco, Maylyn           15 WA                   1:35.46    1:39.06    1  
  5 Wood, Kristen             15 WA                   1:37.08   x1:39.21  
  6 Murray, Bailey            15 AST                  1:39.91   x1:46.68  
  7 Franklin, Olivia          15 WA                   1:52.63   x1:57.83  
 
Event 47  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  League Rec: ! 1:12.18        2001 Takoma Park DC                             
    AST Team: T 1:22.30        1978 Accokeek Swim Team                         
                         C Nelson, C Butler, A Wise, J Gillespie           
    AST Pool: P 1:24.23        1983 GP                                         
                         Harvey, Andes, Sodero, Powers                     
     WA Team: * 1:17.12   7/28/2007 West Arundel Swim Team                     
                         C Norsworthy, S McMahon, C Pierce, J Venit        
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Arundel Swim Team  'A'                       1:38.28    1:36.89    7  
     1) Abalama, Antonio M8             2) Ho, Minhan M8                  
     3) Netherton, Ruby W8              4) Coble, Lily W8                 
  2 West Arundel Swim Team  'B'                            NT    2:32.75    5  
     1) Skelly, Brendan M5              2) Krempel, Caiden M8             
     3) Akonner, Morgan W5              4) Skelly, Alyssa W8              
  3 West Arundel Swim Team  'C'                            NT   x3:40.25  
     1) Pierce, Ryan M5                 2) Samayoa, Daniel M5             
     3) Francis, Molly W6               4) Morales, Jaelyn W7             
 
Event 48  Boys 9-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  League Rec: ! 1:51.06        2010 Takoma Park DC                             
    AST Team: T 1:59.91        1980 Acccokeek Swim Team                        
                         J Gillespie, M Nicholson, J Vanderslice, S Blair  
    AST Pool: P 2:02.41        1983 Bannister                                  
                         Rice, Nutter, Hemming, Pelletiere                 
     WA Team: * 2:02.67   7/22/2017 West Arundel Swim Team                     
                         N McMahon, M Venit, W Kendrick, J Venit           
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 West Arundel Swim Team  'A'                       2:17.51    2:08.84    7  
     1) Akonnor, Mathew 10              2) Ngo, Nathan 11                 
     3) Kendrick, William 14            4) Lancaster, Justin 18           
  2 Accokeek Swim Team  'A'                           2:13.59    2:12.88    5  
     1) Thompson, Elijah 9              2) Sullivan, Garrett 12           
     3) Sullivan, Bryce 14              4) Thompson, Jermaine 17          
  3 West Arundel Swim Team  'B'                            NT    2:25.78    4  
     1) Stello, Hunter 10               2) McMahon, Noah 11               
     3) Carter, Seth 13                 4) Girlie, Dimitri 17             
  4 Accokeek Swim Team  'B'                                NT    2:31.59    3  
     1) Liddy, Max 10                   2) Schwalm, Justin 12             
     3) Corica, Giorgio 13              4) Anderson, Jayquan 18           
  5 West Arundel Swim Team  'C'                            NT   x2:49.46  
     1) Stello, Harry 10                2) Ho, Minhdang 11                
     3) Cintron, Michael 13             4) Ferrer, Tyler 16               
 
Event 49  Girls 9-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  League Rec: ! 1:58.02   7/28/2012 Kingfish Swim Club                         
                         J Boucree, S Mathis, A LeMone, A Barber           
    AST Team: T 2:13.10        1978 Accokeek Swim Team                         
                         L Powell, J Nelson, S Rogers, T Leman             
    AST Pool: P 2:13.70        1995 New Carrollton                             
                         Gold, Thomas, Hendershot, Haisfield               
     WA Team: * 2:14.96   7/26/2009 West Arundel Swim Team                     
                         A Webb, A Sturgis, K Venit, A Moyer               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Accokeek Swim Team  'A'                           2:29.47    2:38.06    7  
     1) Gruwell, Ashley 9               2) Leblanc, Giselle 12            
     3) Amelechkin, Kyla 13             4) Morant, Freedom 16             
  2 West Arundel Swim Team  'A'                       2:58.19    2:42.37    5  
     1) Netherton, Scarlett 7           2) Hiers, Jordan 11               
     3) Roundtree, Michala 13           4) Pacheco, Maylyn 15             
  3 West Arundel Swim Team  'B'                            NT    2:59.31    4  
     1) Mensah, Destiny 9               2) Smith, Presslea 11             
     3) Ferrer, Samantha 14             4) Reitzel, Georgia 18            
  4 Accokeek Swim Team  'B'                                NT    3:05.87    3  
     1) Brown, Asha 9                   2) Downey, Jenna 11               
     3) Gerstman, Ella 14               4) Gilson, Hailey 15              
  5 West Arundel Swim Team  'C'                            NT   x3:35.31  
     1) Wassberg, Sabrina 9             2) Abalama, Viviana 11            
     3) Schneck, Jenna 14               4) Johnson, Brittany 18           
 
                    Combined Team Scores - Through Event 49                    
 
  1. West Arundel Swim Team            321.5   2. Accokeek Swim Team                235.5